Naczynia będą pięknie pachnieć i błyszczeć. Ta roślina działa cuda!

zmywanie naczyń
fot. screen Youtube / DOST-ITDI

Ma szerokie zastosowanie nie tylko w lecznictwie, ale i w kulinariach. Mięta – bo o niej mowa, idealnie sprawdzi się także jako środek do sprzątania. Sprawdź, na czym dokładnie polega jej zastosowanie i przygotuj naturalny płyn do mycia naczyń.

REKLAMA

Mięta sprawdza się zarówno w kulinariach, medycynie, jak i… w sprzątaniu. Wszystkim dobrze znana roślina ma niezwykłą moc i może pomóc w myciu talerzy, a nawet podłogi. W dodatku powstanie z niej tani i ekologiczny preparat. Stosując go, już nigdy nie sięgniesz po drogie, chemiczne środki.

Jak przygotować ekologiczny płyn do mycia naczyń z mięty?

Jeśli chcesz przygotować tani i ekologiczny środek do mycia naczyń, najpierw lekko zetrzyj w naczyniu garść mięty i zalej ją sokiem z cytryny. Do mieszanki wlej połowę szklanki ciepłej wody, starannie wymieszaj i odstaw na godzinę do wystudzenia. Potem roztworem możesz już myć talerze i szklanki. Ich powierzchnia będzie błyszczeć, a dodatkowo nabiorą one ziołowego aromatu.

REKLAMA

Co zrobić z nadmiarem mięty? Przyrządź miętowy środek do mycia podłóg

Z rośliny warto stworzyć naturalny płyn do mycia podłóg. Potrzebne będą tylko 4 składniki. Taki preparat zdezynfekuje panele i nada im połysku.

Jak zrobić płyn do mycia podłóg z mięty?

Składniki:
1 szklanka destylowanego białego octu winnego
1 szklanka mocnej miętowej herbaty
5 kropli płynu do naczyń
1 szklanka spirytusu

Sposób przygotowania:
Wlej wszystkie produkty do pojemnika z atomizerem i wstrząśnij, aby dobrze się połączyły. Rozpyl środek na podłodze i czyścić ją przy użyciu mopa.

REKLAMA