Papież Franciszek podczas wizyty w sanktuarium w Loreto spotkał się z wiernymi. Większość z nich chciała złożyć hołd głowie Kościoła katolickiego poprzez pocałowanie Pierścienia Rybaka. Ku zaskoczeniu wiernych, przy każdej próbie pocałowania pozłacanego sygnetu papież szybko zabierał rękę. Wideo z papieskiej wizyty z niecodziennym zachowaniem Franciszka robi furorę w sieci.

Materiał wideo ze spotkania papieża z wiernymi w Loreto opublikowała w serwisie YouTube w poniedziałek konserwatywna strona LifeSiteNews.com, a zachowanie Franciszka oceniła jako „niepokojące”. „Wierni, całując Pierścień Rybaka, oddają cześć urzędowi papieża i wyrażają w ten sposób lojalność wobec następcy św. Piotra”, wyjaśnia LifeSiteNews.com.

Na trwającym około minuty filmie widać, jak papież robi uniki, a nawet wyrywa dłoń, by tylko uniknąć bycia pocałowanym w pierścień. Gest ten był wielokrotnie wykonywany przez wiernych wobec Franciszka, którzy chcieli okazać w ten sposób szacunek głowie Kościoła. Czemu więc tym razem hołd spotkał się z taką niechęcią papieża?

 – Raz to lubi, raz nie – skomentowała anonimowo osoba z bliskiego otoczenia papieża, cytowana przez „Guardiana”.

Watykan oficjalnie nie komentuje zachowania Franciszka w Loreto.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę