REKLAMA

Kaczyński
Fot. Twitter

W piątek Jarosław Kaczyński nie dostał zgody na odwiedziny osadzonego w więzieniu w Przytułach Starych Macieja Wąsika. W trakcie rozmowy z jednym z posłów PiS nagrano rozmowę, na której prezes partii odniósł się do decyzji prezydenta w zakresie ułaskawienia polityków.

REKLAMA

Jarosław Kaczyński podjął próbę odbycia spotkania z Maciejem Wąsikiem, który przebywa w zakładzie karnym w Przytułach Starych obok Ostrołęki. Ostatecznie nie udało mu się tego dokonać.

– Nie dałem rady nic zrobić, bo przepisy są jednoznaczne. Mamy dziś u władzy pełnych złej woli i złych emocji ludzi. Taka władza nam – jako Polsce straszliwie zaszkodzi. Mam nadzieję, że nie będzie trwała długo – skomentował dla TVN24 prezes PiS, wychodząc z zakładu karnego.

REKLAMA

Kaczyński ocenił decyzję Dudy

Jeszcze przed wejściem do samochodu i odjechaniem, prezes PiS odbył rozmowę z jednym z polityków jego partii. – Mam nadzieję, że prezydent się zdecyduje. Prezydent się zdecyduje i w końcu uwolni. Z tą metodą, którą zastosował, to jeszcze rok może trwać – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości chodziło o tryb, w jakim Duda postanowił zareagować. Prezydent poinformował w ubiegły czwartek o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego. Polega ono na analizie akt sprawy przez Prokuratora Generalnego i wydaniu opinii, a następnie przekazaniu sprawy do decyzji prezydenta.

REKLAMA

REKLAMA