Najlepsza siatka hodowlana na woliery dla drobiu – parametry

Siatka hodowlana na wolierę, w której będzie przebywać drób, odgrywa bardzo ważną rolę. Nie tylko zapobiega przedostawaniu się ptaków na zewnątrz. To również skuteczna ochrona przed różnymi drapieżnikami. Jakie parametry są szczególnie ważne?

Z czego powinny być wykonane siatki hodowlane?

W przypadku woliery dla drobiu najlepiej sprawdza się siatka hodowlana wykonana z polietylenu o wysokiej gęstości, a więc PE HD. To bardzo solidny materiał, który jest dodatkowo wodoodporny. Nie zniszczy się w wyniku zmiennych temperatur, działania wody czy też promieni UV.

Tego typu siatka zapewnia trwałość na wiele lat. Z uwagi na to, że nie nasiąka wilgocią, nie jest podatna na rozwój drobnoustrojów. Biorąc pod uwagę fakt, że będzie częścią woliery, to bardzo istotny argument. Hodowany drób nie będzie więc narażony na choroby spowodowane przez mikroorganizmy.

Dobra siatka hodowlana – odpowiednia wielkość oczek

Ta kwestia wpływa przede wszystkim na bezpieczeństwo ptaków. Jeśli oczka będą zbyt duże, drób łatwo przedostanie się na zewnątrz. Stwarza to również ryzyko, że do woliery będą swobodnie przeciskać się wróble i inne niewielkie ptaki. Mogą one przenosić groźne choroby i pasożyty.

Dobierając wielkość oczek, warto wziąć pod uwagę hodowane gatunki drobiu. W przypadku bażantów, ozdobnych kaczek czy przepiórek najczęściej wybierany wariant to 25 x 25 mm lub 30 x 30 mm. Z kolei dla większych ptaków mogą to być oczka w rozmiarze 40 x 40 mm, 60 x 60 mm lub 100 x 100 mm. Dotyczy to następujących gatunków:

  • gęś,
  • paw,
  • indyk,
  • perliczka,
  • kura.

Jeżeli pojawią się wątpliwości, jaka siatka hodowlana okaże się najlepsza, warto poprosić o pomoc ekspertów. Dzięki fachowym poradom można zyskać pewność, że stworzona woliera będzie w pełni bezpieczna dla ptaków.

woiler
fot. Shuttersto

Siatka hodowlana na woliery – staranny dobór rozmiaru

Długość tego typu produktów najczęściej dobiera się indywidualnie. Wszystko zależy w tej kwestii od wielkości budowanej woliery. Renomowany producent stworzy siatkę hodowlaną na konkretny wymiar.

Z kolei w kwestii szerokości zazwyczaj do wyboru jest kilka różnych wariantów. Dużo zależy od rozmiaru oczek (parametry te są ze sobą powiązane). Może to być od ok. 5 m do ponad 20 m.

Dlaczego woliera dla drobiu musi być zbudowana starannie?

Każdy hodowca musi zapewnić ptakom odpowiednie warunki do rozwoju i życia. Woliera jest tego ważnym elementem. Dobrze skonstruowana woliera zagwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ale i swobody. Budując ją, należy wziąć pod uwagę liczebność swojego stada i gatunki ptaków – na tej podstawie dobiera się wielkość zagrody. Warto też pamiętać, aby siatka hodowlana była dostatecznie solidna – tylko wtedy należycie spełni swoje zadanie.


Chcesz stworzyć wolierę? Zgłoś się do SIECI-SIATKI i znajdź siatkę hodowlaną, której potrzebujesz >>> https://sieci-siatki.pl/siatki-na-woliery/!