Czarna odmiana jabłek nie rośnie w Polsce, ale jest uznawana za najpiękniejszą na świecie! A to cudo trzeba jednak słono zapłacić. Za około 6-7 jabłek odmiany Black Diamond trzeba zapłacić nawet 75 zł!

Czarne jabłka to wyjątkowy rarytas, który niestety na marne szukać w Polsce. Cena nikogo nie powinna dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że uprawia się je tylko w jednym regionie na świecie. To tybetańska miejscowość Nyingchi, która znajduje się w Chinach, na wysokości około 3100 m n.p.m.

Jak informuje redakcja gazety.pl mają czarną lub ciemnofioletową barwę i nie jest to efekt laboratoryjnych eksperymentów. Black Diamond są odmianą jabłek Hua Niu, a swój kolor zawdzięczają warunkom geograficznym, w których są uprawiane. Chodzi o duże różnice temperatur pomiędzy nocą a dniem i intensywną ekspozycję jabłek na światło słoneczne oraz promieniowanie ultrafioletowe. Skórka tych jabłek jest błyszcząca i rzeczywiście przypomina diament.

Co jest wyjątkowego w tych jabłkach, oprócz koloru i pochodzenia? Mają jasny miąższ, są też wyjątkowo chrupiące i słodkie. Hodowla wcale nie jest prosta, bo potrzeba aż kilku lat aby drzewka zaowocowały.

Gdzie można je kupić? Są sprzedawane jako produkty premium w największych chińskich miastach oraz przez internet. Pakowane są po 6 lub 8 sztuk, a ich cena oscyluje w granicach 20 dolarów (czyli około 75 zł). Kupić można je tylko od końca października do stycznia.

→ Tutaj kupisz produkty z jabłek w najniższych cenach!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę