Nakarm pelargonie odżywką z kuchni. Urosną 2x większe

pelargonie
fot. Pixabay

Balkony i ogrody są latem pełne kolorowych kwiatów. Wśród nich wszystkich numerem jeden są pelargonie. Niestety czasami mogą dość szybko stracić swój czar i opustoszeć. Pozbawione barwnych płatków wyglądają biednie. Na szczęście istnieje dobry patent, aby cieszyć się nimi zdecydowanie dłużej.

REKLAMA

Jak dbać o pelargonie?

Kwiaty te lubią ciepłe i słoneczne stanowiska, więc od razu po zakupie szukaj dla nich miejsca, które spełni ich wymagania. Kolejna istotna sprawa dotyczy podlewania.

Gdy słupki na termometrach sięgają ponad 20 st., dostarczaj sadzonkom wody nawet 2x dziennie. Nie przesadzaj z jednorazową ilością płynu, bo je przelejesz. Okaz ten potrafi kumulować wodę, więc jeśli nie będzie cię w domu przez 2-3 dni, nie musisz się martwić, że uschnie. Od czasu do czasu rzucaj okiem na stan wizualny rośliny. Uschnięte pędy czy liście obrywaj. Ponadto wykonaj drenaż – tak ochronisz korzenie przed gniciem.

REKLAMA

Eko-odżywka do pelargonii przedłuży jej żywotność

Pewnie obiło ci się o uszy, że płatki owsiane to bogactwo substancji pokarmowych, które wspomagają organizm. Ich walory można zastosować nie tylko w kuchni, ale również w ogrodzie. Zrób naturalny nawóz z owsu dla pelargonii, a efekty ucieszą cię podwójnie. Roślina będzie kwitnąć z maksymalną mocą i na dodatek 2 razy dłużej niż zwykle.

Odżywka do pelargonii powstaje w łatwy sposób

Wystarczy 3 łyżki płatków zalać 1 litrem letniej wody i odstawić na 3 godziny. Później środek należy wymieszać, przelać do pojemnika i to wszystko. Można nim podlewać kwiaty raz na 14 dni i starać się nie skrapiać liści, bo sprzyja to rozwojowi zarazy.

Owies zawiera cynk, fosfor, wapń, magnez i wiele innych pierwiastków, które polepszają stan korzeni, łodygi, liści i pąków kwiatowych, a oprócz tego użyźniają ziemię w doniczce.

REKLAMA

Udostępnij: