REKLAMA

lustro
fot. Pixabay

Kupujesz lustro do sypialni czy łazienki? To wcale nie jest takie łatwe zadanie, jak może się wydawać. W sklepach wybór luster jest naprawdę szeroki – mamy do dyspozycji rozmaite modele i to w różnych cenach. Niestety ostatnią rzeczą, o jakiej myślimy, jest właściwa ochrona lustra… Sprawdź, dlaczego należałby wziąć to pod uwagę.

REKLAMA

Dlaczego tak istotne jest zabezpieczenie lustra?

Jeśli masz w mieszkaniu niesforne dziecko, to nie trzeba ci chyba tłumaczyć, że maluchy są czasem nieobliczalne. Gdyby w pewnym momencie lustro nieoczekiwanie pękło, a jego skrawki eksplodowałyby na wszystkie strony, to mogłoby skończyć się tragicznie.

Przeważnie odpowiednio zamontowane lustro może nas w dużym stopniu ochronić przed takim nieszczęściem. Są takie modele, które przykleja się do płytek, czy ściany. Fachowcy twierdzą, że to lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie od standardowego przytwierdzania luster na hakach.

REKLAMA

W jaki sposób zabezpieczyć lustro? Dodatkowe metody

Jeśli uważasz, że samo przyklejenie lustra do ściany nie wystarczy i chcesz mieć jeszcze większą gwarancję, że szklany przedmiot przezwycięży prawie wszystko, to zastosuj poniższy sposób. Polega na użyciu specjalnej folii ochronnej.

Funkcją tego typu materiałów jest wzmocnienie powierzchni lustra. Równocześnie tafla nie zostaje zniweczona. Umiejętnie rozmieszczony materiał nie będzie więc załamywać odbicia w lustrze. Nie tylko stworzy powłokę ochronną, która będzie przeciwdziałać pojawieniu się niewielkich rys, ale i – co najważniejsze – zabezpieczy ciebie i twoich bliskich przed nieprzyjemnymi skutkami rozbicia się szklanej tafli. Nawet gdy się rozpadnie, to dzięki folii jej odłamki nie rozniosą się po całym pomieszczeniu i nie zrobią nikomu krzywdy. Warto nad tym pomyśleć.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA