REKLAMA

mycie armatury prysznicowej
fot. Pexels

W wielu domach sklepowe detergenty są używane na potęgę. Dziś mamy dla ciebie przepis na wszechstronny, domowy preparat do czyszczenia. Wymieszaj 3 tanie produkty, by starannie usunąć osad i kamień z różnych elementów.

REKLAMA

Jak przygotować skuteczny domowy detergent?

Zaopatrz się w pastę do zębów i sól kuchenną. Ta druga ma działanie wybielające i czyszczące. Z powodzeniem wyeliminuje nieczystości i rozbije kamień. Natomiast pasta do zębów uskuteczni moc soli. Gdy połączysz ze sobą oba składniki, to złogi osiadające np. na armaturze łazienkowej i kuchennej będą na pozycji przegranej.

Przepis na domowy detergent. Jest bezwzględny dla kamienia

Przygotowanie środka domowej roboty, który zwalczy kamień i zabrudzenia nie jest trudne i zajmuje dosłownie moment. Możesz więc sporządzić go na chwilę przed przystąpieniem do prac porządkowych.

REKLAMA

Do naczynka daj 2 łyżki soli i dołóż ok. 10 cm pasty do zębów (wyciśnij ją wprost z tubki). Mieszankę wzbogać jeszcze o 1 łyżkę płynu do naczyń. Dzięki preparatowi kompozycja nabierze właściwej tekstury i dodatkowo zwiększy się jej siła działania. Wszystkie komponenty mieszaj do czasu, aż uzyskasz obfitą, spójną pastę. Możesz już wypróbować możliwości domowego specyfiku i zabrać się za sprzątanie.

Jakie elementy można czyścić domowym detergentem?

Mieszanką domowej roboty możesz szorować powierzchnie w łazience i kuchni. Chodzi przede wszystkim o elementy, na których osiada kamień i pozostałe nieczystości, to muszla klozetowa, kran, zlew, a także wanna. Zaaplikuj miksturę na myty fragment i wetrzyj go tam przy użyciu gąbki do mycia naczyń, poczekaj kilka minut, by rozbił nieczystości.

REKLAMA

Potem znów przetrzyj element gąbką (obszary, które były pokryte złogami pucuj ze szczególną uwagą). Po zabiegu spłucz pozostałości detergentu. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania. Zero kamienia, a wszystkie sprzęty lśnią.

REKLAMA