kran
fot. Pixabay

Brudny kran wygląda nieestetycznie i jest także problematyczny w czyszczeniu – zwłaszcza gdy pojawił się na nim kamień. Zdradzamy przepis na domowy preparat, którym doprowadzisz armaturę do porządku. To doskonała i bardziej ekonomiczna alternatywa dla gotowych środków ze sklepu. Podpowiadamy, czym umyć kran, aby nie było na nim smug oraz kamienia.

Czego użyć do czyszczenia kranu

Większość ludzi robiąc porządek w łazience, sięga mimowolnie po sklepowe środki czystości. Jednak każdy wie, że są to silne preparaty chemiczne – które wpływają niekorzystnie dla nasze zdrowie. Wobec tego znacznie lepiej jest poszukać domowych rozwiązań. Nie ucierpi na tym Twój portfel, a przy okazji poprawisz sobie nastrój. Nie narazisz się wtedy na wdychanie wszelkich szkodliwych oparów. Wszystkie niezbędne środki do czyszczenia masz w swojej kuchni. Wyjmij sodę oczyszczoną – to uniwersalny środek, który przydaje się nie tylko do pieczenia, ale także sprzątania.

Jak wyczyścić brudny kran?

Mycie kranu nie musi być żmudne i długotrwałe. Nie pogorszy też stanu Twojej skóry. Do jego czyszczenia wystarczy użyć… pianki do golenia. Zdziwiony? Jeszcze bardziej zaskoczy Cię jej moc. Jak umyć nią kran? Nanieś piankę na zabrudzoną armaturę, lekko wetrzyj i pozostaw na ok. pół godziny. Później usuń preparat zwilżoną ściereczką.

Użyj pianki do mycia lustra

Przy pomocy pianki do golenia możesz też umyć lustro. Wtedy para wodna przestanie gromadzić się na szybach i lustrze. Posmaruj pianką ich powierzchnię, a zobaczysz, że radzi sobie lepiej niż profesjonalne detergenty. Po prostu wyciśnij odrobinę na bawełnianą szmatkę i przetrzyj umyte uprzednio lusterko. Gotowe. Od teraz na pewno nie będzie na nim smug.

Czytaj też: Tak rozpoznasz podrabiane perfumy. 1 szczegół zdradza wszystko


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!