Nanieś to na zaatakowane maliny. Mszyce padną w sekundę

maliny na krzaku i olej
fot. screen Youtube / Mitre 10 New Zealand / Pixabay

Krzaczki malin mogą zostać zaatakowane przez szkodniki. Najczęściej przez mszyce. Owady żerują nie tylko na drzewach owocowych, kwiatach ogrodowych czy roślinach uprawnych. Malin również nie ominą. Mój znajomy jest działkowcem i powiedział mi, jak zwalczył mszyce, gdy te zjawiły się na jego roślinach. Metoda okazała się skuteczna, bo od tamtego czasu nie ma z nimi problemu. Postawiłam wypróbować ten trik na swojej amatorskiej uprawie i jestem zadowolona z efektów. Po mszycy nie ma śladu. Sadowniczy trik polecam każdemu.

REKLAMA

Domowy oprysk poskromi mszyce i ocali plony. Daje długotrwały efekt

Mszyce mogą dopaść prawie każdą roślinę. Poszkodowana, nie będzie w stanie rosnąć, a w najgorszym razie, zupełnie obumrze.

Gdy mszyce ukażą się twoim oczom, nie czekaj, aż same się wyniosą. To pewnie nigdy nie nastąpi, więc musisz je zniechęcić do żerowania. W tym celu przygotuj odpowiednią broń. Ona przegoni szkodniki z ogrodu, a cherlawe krzewy malin odżyją. Mój znajomy zastosował przeciwko maleńkim insektom oprysk mający w składzie olej rydzowy. Kupił go w sklepie ogrodniczym. Na rynku są dostępne preparaty z tą substancją, więc warto zajrzeć do centrum ogrodniczego w okolicy.

REKLAMA

Stuprocentowy olej rydzowy jest produktem naturalnym, ale w roli oprysku się nie sprawdzi, bo ma zbyt gęstą teksturę i nie można go rozpuścić w wodzie.

Moc oleju rydzowego. Dlaczego tak dobrze radzi sobie z mszycami na krzaczkach malin?

Ten rodzaj oleju pozyskuje się z lnicznika pospolitego bądź siewnego. Ma też zastosowanie w kuchni, np. jako dodatek do surówek. Ogrodnicy w razie potrzeby stosują ten olej w postaci rozcieńczonych oprysków. Gdy odrobina emulsji zostanie zaaplikowana na rośliny, żerujące na nich mszyce padną. Dlaczego? Olej zatka im narządy, przez które oddychają. W konsekwencji dorosłe osobniki i larwy uduszą się.