Kobieta napastowana seksualnie przez kierowcę taksówki na aplikację w Krakowie
fot. Pixabay

Kolejna napaść seksualna w taksówce na aplikację! Pasażerka z Krakowa miała zostać wykorzystana przez 49-letniego kierowcę podczas kursu. Krakowska policja już zatrzymała podejrzanego mężczyznę. Decyzją sądu został umieszczony w tymczasowym areszcie na trzy miesiące.

W piątek, 20 sierpnia, do krakowskich policjantów wpłynęło zgłoszenie o napaści seksualnej, do której miało dojść w taksówce na aplikację. Kobieta zawiadomiła, że została wykorzystana seksualnie przez kierowcę taksówki, u którego wcześniej zamówiła kurs.

49-letni mężczyzna wykorzystał fakt, że kobieta była pod wpływem alkoholu. W czasie kursu kierowca miał dotykać jej miejsc intymnych.

Po zgłoszeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanego. W krótkim czasie funkcjonariuszom udało się ustalić, kim mógł być sprawca napaści oraz jego lokalizację. Policjanci udali się w rejon krakowskich Bronowic, gdzie zauważyli poszukiwany samochód a w nim mężczyznę, który odpowiadał zeznaniom kobiety.

Kraków. 49-letni Ukrainiec miał wykorzystać seksualnie pasażerkę

Podejrzany został wylegitymowany. Jak podaje lokalny portal „cowkrakowie.pl” – to 49-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany, po czym przewieziono go na komendę.

Przygotowany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu seksualnego wykorzystania nieporadności innej osoby. Decyzją sądu 49-latek nie będzie odpowiadał z tzw. „wolnej stopy”. Sędzia zastosował wobec niego tymczasowy areszt w wymiarze 3 miesięcy. Mężczyzna poczeka na proces w celi.

Na podstawie przedstawionego 49-latkowi zarzutu, sąd może skazać go na karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę