Filmy animowane przez lata kojarzono głównie z produkcjami dla dzieci, jednak japońskie anime to zupełnie inny rodzaj filmów. Są to produkcje dedykowane również dla nastolatków i dorosłych. Przedstawione w nich światy są oryginalne i pełne detali. Dzięki temu wciągają w fantastyczne historie na wiele godzin. Niektóre serie anime są wydawane przez kilkanaście lat i mają kolejne pokolenia fanów. Anime jest również coraz popularniejsze w Polsce.

1. Czym jest anime?

2. Najpopularniejsze filmy anime

Anime narodziło się w Japonii, jednak zdążyło już zawojować cały świat. Charakterystyczne animacje wyróżniają się na tle innych produkcji, dlatego często trafiają swoim przekazem do osób, które wcześniej nie przepadały za filmami i serialami animowanymi. Popularność anime w Polsce jest wynikiem wzrostu zainteresowania całą kulturą azjatycką. W całym kraju otwierają się nowe bary i restauracje japońskie, chińskie i indyjskie, a orientalna kultura jest omawiana nie tylko w ramach ciekawostek. Co zmienia się w Polsce w związku z rosnącą popularnością anime?

Czym jest anime?

Określenie anime jest używane do opisywania charakterystycznych filmów animowanych i programów animowanych, które są nagrywane w Japonii i innych krajach azjatyckich. W anime możliwe jest pokazywanie zarówno fantastycznych światów, jak i rzeczywistych miejsc i wydarzeń. W Japonii anime to określenie, którym opisuje się wszystkie animacje. Kieruje się je zarówno do dzieci, jak i widzów dorosłych, a więc kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Wiadomości i newsy anime – wakai.pl — zajrzyj na stronę i dowiedz się więcej na temat anime.

Najpopularniejsze filmy anime

W Polsce popularność anime rozpoczęła się od seriali takich jak: Dragon Ball i Pokemon. Są to jedne z najbardziej rozpoznawalnych japońskich seriali. W Polsce widzowie sięgają zarówno po najpopularniejsze tytuły, jak i niszowe produkcje anime. Popularnością cieszą się również: Naruto, Death Note i One-Punch Man, jednak nie oznacza to, że nad Wisłą nie znajdzie się prawdziwych znawców japońskich animacji. Zapaleni miłośnicy filmów tej kategorii coraz chętniej przebierają się za ulubione postaci i organizują różne zloty.

Wśród fanów anime w Polsce coraz powszechniejsze są przebrania cosplay. Dzięki nim każdy może przenieść się do fantastycznego świata i zmienić się w wybranego bohatera. Dodatkowo fani anime chętnie udzielają się na polskich i zagranicznych forach, gromadzących miłośników poszczególnych serii oraz anime jako subkultury i stylu życia dla największych freaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę