REKLAMA

Napad na Żabkę w Oleśńicy. Nastolatkowie wypuszczeni do domu
fot. screen Facebook/Moja Oleśnica

W piątkowy wieczór para młodocianych bandytów napadła na pracowników sklepu Żabka w Oleśnicy, gdyż ci nie chcieli – zgodnie z prawem – sprzedać im napoju energetycznego. Na miejscu interweniowali policjanci. Rzeczniczka oleśnickiej policji poinformowała w rozmowie z portalem „o2”, że decyzją sądu nastoletni napastnicy zostali puszczeni wolno.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w piątek, 12 stycznia, przed godz. 22:00. Do sklepu sieci Żabka w Oleśnicy przy ul. Kochanowskiego weszła nastoletnia dziewczyna, która chciała kupić tam napój energetyczny. Po niedawnej zmianie przepisów napoje energetycznej podlegają podobnym obwarowaniom prawnym, co alkohol – tj. zabronione jest sprzedawanie ich osobom nieletnim. W związku z tym ekspedientka zapytała dziewczynę o dowód osobisty, poświadczający jej wiek.

Dwoje 16-latków brutalnie napadło na personel sklepu. Młodociani bandyci wyszli na wolność

Grzeczna prośba wywołała w młodej dziewczynie wściekłość. Nastolatka zaczęła krzyczeć i wyzywać pracownicę sklepu. Po chwili do środka wpadł jej znajomy, a następnie oboje zaatakowali obsługę sklepu pięściami.

REKLAMA

„Napastnik nie przestawał zadawać ciosów nawet wtedy, gdy jego ofiara ledwo trzymała się na nogach. Przedstawicielka sklepu użyła gazu, ale to nie ostudziło bandyty. Za to została uderzona w twarz. Na koniec sprawca ukradł piwo i razem ze znajomą uciekli z miejsca zdarzenia” – relacjonuje portal „MojaOleśnica”.

Tego wieczora małoletni pozostali jeszcze bezkarni, ale już następnego dnia wpadli w ręce policji.

REKLAMA

„Nieletni w momencie zdarzenia mieli po rocznikowo po 17 lat, ale nie ukończyli ich, więc odpowiadają jako osoby nieletnie. Trafili do izby dziecka z podejrzeniem o dokonanie rozboju” – przekazała w rozmowie z portalem „o2” st. asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

„Decyzją sądu rodzinnego i nieletnich, w niedzielę nastolatkowie zostali zwolnieni” – dodała rzeczniczka.

Źródło nagrania: Facebook/Moja Oleśńica

REKLAMA