pelargonie
fot. Pixabay

Ekologiczny i zupełnie darmowy nawóz do pelargonii ze skórek banana odżywi wiele gatunków roślin, w tym pelargonie. Dowiedz się, dlaczego tak świetnie się sprawdza i na czym dokładnie polega jego sposób działania. Podpowiemy też, jak go pelargoniom zaaplikować.

Zalety nawozu ze skórki banana. U jakich roślin sprawdza się najlepiej?

Zazwyczaj skórki po bananach lądują w koszu na śmieci. Okazuje się, że dla naszych roślin jest to duża strata, bo z odpadu można stworzyć doskonały nawóz – nie tylko dla kwiatów, ale i warzyw. Skórki zawierają fosfor, potas, siarkę, magnez, wapń i kwas krzemowy. Jeśli właściwie zaaplikujesz go roślinom, to możesz spodziewać się lepszego ukorzeniania, krzewienia i kwitnienia. W dodatku odżywka potrafi odstraszać niektóre szkodniki, m.in. mszyce. Specyfik z odpadu możesz stosować do większości warzyw, krzewów i drzew owocowych, kwiatów doniczkowych, róż, dekoracyjnych roślin jednorocznych oraz bylin.

Jak zrobić odżywkę ze skórek banana do pelargonii?

Nawóz na bazie skórek owoców można aplikować na wiele sposobów. Według wielu ogrodników, pelargonii najlepiej podawać go w postaci proszku. Ale wtedy trzeba odpad wcześniej wysuszyć na słońcu. Potem wystarczy rozcierać go dłońmi do czasu, aż powstanie z nich jedynie miał (można też użyć dowolnych narzędzi, aby uzyskać pożądaną strukturę skórek). Gotowy proszek wsyp do wody, którą zamierzasz podlać pelargonie. Podlej rośliny i czekaj na niesamowity efekt. Będą rosnąć zdecydowanie szybciej, a do tego polepszy się ich wygląd i kondycja. Tak eko-nawóz możesz kwiatom fundować 2 razy w miesiącu.

Czytaj też: Nawóz do juki ogrodowej z 1 składnika. Roślina bujnie zakwitnie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę