REKLAMA

Opryszczka
YouTube | American Academy of Dermatology

Opryszczka, która nieustannie nawraca to problem dla wielu osób. Czasem jest ona bolesna i prowadzi do dużego dyskomfortu, a dodatkowo nie wygląda zbyt estetycznie. Wiele osób nie może jednak poradzić sobie z jej powstawaniem. Portal KobietaMag radzi, jak wspomóc swój organizm, aby opryszczka odeszła w zapomnienie.

REKLAMA

Jak poradzić sobie z problemem?

Oczywiście, kiedy już na naszych ustach pojawi się opryszczka, jak najszybciej powinniśmy skorzystać ze specyfików, które możemy dostać w aptece, aby sprawnie usunąć problem. Jednak okazuje się, że możemy także zapobiegać powstawaniu opryszczki np. poprzez dbanie o odpowiednią dietę.

Zadbaj o dietę!

Aby skutecznie uchronić się przed opryszczką ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Jak wiadomo, każdy z nas powinien wypijać przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Warto także zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości świeżych warzyw oraz owoców, które dostarczą naszemu organizmowi przeciwutleniaczy i witamin. Dzięki temu podniesiemy swoją odporność i ograniczymy możliwość wystąpienia opryszczki.

REKLAMA

Dodatkowo, jeśli zmagamy się z nawracającą opryszczką, powinniśmy wyeliminować ze swojej diety produkty przetworzone czyli fast – foody, gotowe dania. Pomyślmy również o ograniczeniu podaży cukrów oraz zrezygnowania ze smażonych potraw i ostrych przypraw.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA