REKLAMA

Jarosław Kaczyński
Twitter | Prawo i Sprawiedliwość

Cały czas głośno jest o słowach Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o rzekomym „dawaniu w szyję” przez młode Polki. Do grona tych, którzy postanowili zareagować na tę wypowiedź dołączył kabaret Neo-Nówka. Jego członkowie nie przebierali w słowach.

REKLAMA

Podczas spotkania z mieszkańcami Ełku prezes PiS odniósł się do kwestii niskiej dzietności, co jego zdaniem jest spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu przez Polki. – Jeżeli się utrzyma taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Prezes rządzącej partii pokusił się nawet o tezę, że „mężczyzna, aby popaść w alkoholizm, musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat, a kobieta tylko dwa”. Bardzo trudno stwierdzić, skąd wziął takie dane, ponieważ nigdzie nie zostało to poparte badaniami.

REKLAMA

Wśród komentujących te wypowiedzi znaleźli się członkowie kabaretu Neo-Nówka, którzy niejednokrotnie uderzali w rząd PiS-u w swoich kabaretach. Tym razem również postanowili nie szczędzić cierpkich słów w ich stronę.

– Jak trzeba być skrzywdzonym, żeby tak nienawidzić kobiet? Kolejny podział i wojenka Polska vs. Polska start. Czy naprawdę musimy się cały czas tak wzajemnie napier***??? – czytamy na profilu Neo-Nówki na Twitterze.

REKLAMA

REKLAMA