Nie będzie kwadratowej czekolady Milki!

Milka może produkować jedynie prostokątną czekoladę. W sądzie przegrała spór z Alfred Sport o czekoladę w kształcie kwadratu.

Czekoladożercy z pewnością kojarzą kwadratową czekoladę w jednolitych, kolorowych opakowaniach Ritter Sport. Producent zachęca do zakupu swoim hasłem „Kwadratowe, Praktyczne, Dobre”. W związku z tym, że zdecydowana większość czekolad na rynku jest sprzedawana w podłużnej, prostokątnej formie, Milka postanowiła, że też chce produkować kwadratowe.

Czytaj także:  Black Friday 2020. 5 trików, które ułatwią zakupy przez internet
 

Okazało się, że to nie jest takie proste. Dlaczego? Alfred Ritter produkuje kwadratowe tabliczki klasycznych słodyczy już od 85 lat, a kształt jest symbolem firmy. Kwadratowy znak rozpoznawczy, został zastrzeżony w latach 90. Dlatego sprawa trafiła na drogę sądową.

Portal Wirtualne Media, poinformował, że sprawę rozpatrywały dwukrotnie niemieckie urzędy patentowe. Wyrok miał zdecydować, czy kształt produktu określa jego „istotną wartość” i czy może podlegać ochronie prawnej. Jak informuje redakcja AntyRadio, Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhle przyznał rację Ritter Sport. Sąd orzekł, że tylko ten producent może sprzedawać w Niemczech kwadratową czekoladę.

Czytaj także:  Psi terapeuta dla strażaków. Bohaterski golden retriever podbija sieć [WIDEO]
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS