Właściciele stron internetowych lub twórcy filmów na YouTube zaczynają się niepokoić. Wszystko przez opóźnienia w płatnościach, które Google AdSense dostarcza przeważnie 21 dnia każdego miesiąca.

Według zagranicznych mediów, powodem tego może być dzisiejszy Black Friday, który trwa obecnie na całym świecie. Innym powodem może być Święto Dziękczynienia w USA.

Jeśli na Twoim koncie AdSense widnieje informacja o oczekującej automatycznej płatności z podanym numerem konta, to jest to całkowicie normalne i nie ma powodów do obaw. Komunikat potwierdza, iż płatność została zatwierdzona i jest wysyłana jako przelew bankowy. Treść komunikatu wygląda następująco: „Oczekująca płatność automatyczna: Polecenie zapłaty”.

Google AdSense przetwarza ogromną liczbę transakcji co miesiąc. Od 21 do 26 dnia każdego miesiąca firma wysyła płatności do wszystkich partnerów. Są więc zdrowe szanse, że twoja płatność może nie zostać przetworzona już pierwszego dnia, czyli 21 dnia miesiąca. Być może trzeba będzie poczekać do 25-26, aby status płatności został zmieniony.

Czasami wypłata może również zostać opóźniona, ze względu na weekend lub w inne święta. W takim przypadku Twoja płatność zostanie zrealizowana pierwszego lub drugiego dnia roboczego po zakończeniu urlopu.

Mamy nadzieję, że ta informacja rozjaśni wiedzę dla partnerów, którzy oczekują na swoją wypłatę od Google AdSense.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!