REKLAMA

REKLAMA

Każdy, kogo kiedykolwiek bolał ząb, doskonale wie, jak może być to uciążliwe. Prędzej czy później i tak trzeba wybrać się do dentysty, jednak nie zawsze jest to możliwe od razu, a ból ma to do siebie, że pojawia się nagle i często w najmniej sprzyjającym momencie. Żeby uśmierzyć ból zęba, a przynajmniej złagodzić, nie jest wcale konieczne przyjmowanie kupionych w aptece tabletek. Możesz sobie pomóc tanimi, naturalnymi metodami, korzystając z tego, co masz akurat pod ręką.

Oto 12 domowych sposobów na ból zęba:

REKLAMA

1. Kostki lodu

Okłady z lodu to jedna z lepszych domowych metod radzenia sobie z bólem zęba. Kostki lodu włóż do plastikowej torebki, obłóż ściereczką i przykładaj do bolącego miejsca przez 15 minut.

REKLAMA

2. Czosnek

Ząbek czosnku przeżuwaj albo obtocz go w soli i trzymaj pod bolącym zębem.

REKLAMA

3. Woda z solą

W szklance wrzącej wody rozpuść łyżeczkę soli. Gdy tylko przestygnie, płucz tak przygotowanym roztworem jamę ustną, przytrzymując go w jamie ustnej przez 30 sekund i dopiero po tym czasie wypluwając.

4. Cytryna

Natychmiastową ulgę przyniesie potarcie bolącego zęba kawałkiem cytryny.

5. Guma do żucia

Jeśli ząb się złamał lub wypadła z niego plomba, możesz do czasu wizyty u stomatologa ochraniać to miejsce przed powodującymi ból podrażnieniami gumą do żucia.

6. Olejek goździkowy

Kilka kropli olejku nałóż na wacik i przyłóż do bolącego miejsca, a szybko poczujesz ulgę, ponieważ goździki skutecznie redukują ból.

7. Imbir i pieprz cayenne

Weź niewielką ilość sproszkowanego imbiru i tyle samo pieprzu cayenne, a następnie przyprawy wymieszaj z niewielką ilością wody. Tak utworzoną pastę nałóż na wacik i przykładaj w bolące miejsce dotąd, aż ból ustąpi.

8. Woda utleniona

Płukanie jamy ustnej 3-procentową wodą utlenioną pomoże złagodzić ból do czasu wybrania się do dentysty. Płukanki nie powinno się połykać. Zalecane jest też po wypluciu wody utlenionej przepłukanie jamy ustnej wodą.

9. Ziemniak

Obrany ziemniak pokrój w plastry. Przykładaj je w bolące miejsce.

10. Akupresura

Jeśli chcesz szybko złagodzić ból, uciskaj przez około 2 minuty miejsce, w którym kciuk łączy się z palcem wskazującym.

11. Szałwia

Płukanie jamy ustnej w okolicy bolącego zęba naparem z szałwii znacznie złagodzi dolegliwość. W liściach szałwii znajduje się uśmierzająca ból kamfora.

12. Cebula

Żucie plastra cebuli przynosi ulgę przy bólu uzębienia i odkaża jamę ustną.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA