Nie możesz pozbyć się zapachu papierosów? Wypróbuj te sposoby

Jak pozbyć się dymu z papierosów?
YouTube | Oscar Owen

Dym papierosowy to jeden z najbardziej przenikliwych i nieprzyjemnych zapachów, który osadza się na dłoniach, włosach, ubraniach, kanapach, a nawet wsiąka w ściany. Pozbycie się go jest niezwykle trudne, jednak istnieją sposoby, które okazują się skuteczne w walce z nieprzyjemnym zapachem. Warto zapoznać się z nimi. 

REKLAMA

Jednym ze sposobów, który podsuwa nam portal KobietaMag i który pomaga pozbyć się zapachu dymu tytoniowego z pomieszczeń, jest zastosowanie świecy zapachowej. Obecnie w sklepach możemy znaleźć różnorodne świece, których właściwości pomogą skutecznie zamaskować nieprzyjemny zapach, a do tego wprawią nas w dobry nastrój.

Podobny efekt uzyskamy, jeśli w pomieszczeniu zapalimy kadzidełka zapachowe. One także usuną nieprzyjemną woń, jednak warto pamiętać, że niektóre kadzidełka mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i trzeba ich używać niezwykle rozważnie. Przydatne mogą okazać się także specjalne pochłaniacze zapachów, które należy rozstawić w pokoju i spokojnie poczekać na oczekiwany efekt.

REKLAMA

Bardziej ekologicznym sposobem na pozbycie się zapachu papierosów z pomieszczenia, jest rozmieszczenie w nim saszetek zawierających ziarna lub też zmieloną kawę. Jej aromat jest niezwykle intensywny i z łatwością pomoże nam odświeżyć pokój pozbywając się papierosowego dymu.

Podziel się: