Nie możesz sobie poradzić z opryszczką? Zwalcz ją domowymi sposobami!

Opryszczka nie tylko szpeci, ale też potrafi nieźle dokuczyć. Aby się jej szybko pozbyć, nie musisz jednak koniecznie kupować maści czy plastrów w aptece. Stosując domowe sposoby, złagodzisz ból, świąd, uczucie pieczenia i przyspieszysz proces gojenia się opryszczki. Pamiętaj jednak, że naturalne metody największy skutek odniosą wtedy, gdy domową kurację zaczniesz od razu po pojawieniu się pierwszych objawów opryszczki, czyli mrowienia i pieczenia w okolicach warg.

Oto 11 naturalnych i tanich sposobów na opryszczkę:

1. Cytryna

Ma cenne antyseptyczne i oczyszczające właściwości oraz zawiera witaminę C. Plasterek cytryny, często zmieniając go na świeży, przykładaj do miejsca, w którym pojawiła się opryszczka. Zatrzymasz rozwój infekcji i złagodzisz jej objawy.

2. Czosnek

Posiada naturalne właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Kiedy tylko poczujemy pieczenie przy ustach, należy do bolącego miejsca jak najczęściej przykładać przekrojony ząbek czosnku.

3. Aloes

Sok z mięsistych liści aloesu ma działanie przeciwbakteryjne i odkażające. Stosowany jest do gojenia ran. Jeśli masz w doniczce aloes, odetnij kawałek liścia i rób okłady na opryszczkę.

Komentarze