REKLAMA

Nie rób tego na cmentarzu
fot. Pixabay

Nie rób tego na cmentarzu, bo najesz się wstydu i to niemałego. Zachowanie na cmentarzu dla niektórych wydaje się czymś abstrakcyjnym. Jednak jest niezwykle istotne, ponieważ możemy nieświadomie urazić naszych bliskich. 

REKLAMA

Cmentarz to miejsce, które wymaga od nas odpowiedniego zachowania. To miejsce pamięci i wyrażania szacunku dla naszych bliskich, którzy odeszli. Wiele osób nie zwraca uwagi na to, jak się zachowuje. Uroczystość Wszystkich Świętych nadchodzi coraz szybciej, dlatego przypominamy, jak nie popełnić faux pas i zachować się tak, jak należy.

Jak powinniśmy się zachować na cmentarzu? Te wskazówki pozwolą uniknąć wstydu

Cmentarz jak każde miejsce publiczne, ma swój regulamin. Niestety często nie zwracamy na niego uwagi. Wiele osób popełnia nagminnie te same błędy. Do tych mniej problematycznych należą m.in. głośne rozmowy, śmiech, rozglądanie się czy patrzenie na innych może wręcz urażać inne osoby obecne na cmentarzu. Jednak to nie wszystko. Do najgorszych zachowań zalicza się palenie papierosów, poruszanie się na rowerze po nekropolii, zabieranie jedzenia i spożywanie go.

REKLAMA

Na cmentarzu powinniśmy okazać szacunek, zadumę i przeżywać żal wewnątrz siebie. Wszystko co wymienione wyżej zasługuje na naganę i nie jest powodem do dumy, a wstydu. Warto pamiętać o naszych zmarłych bliskich tego dnia i powstrzymać się od palenia, jedzenia czy też obserwowania innych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA