Bogusław Wołoszański , AgroUnia i były RPO wystartują z list Koalicji Obywatelskiej
fot. Twitter / X

W środę, 16 sierpnia, Donald Tusk ogłosił nowe nazwiska, które znajdą się na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Kraj obiegła już sensacyjna wieść, że z list KO wystartują m.in. kandydaci AgroUnii – w tym jej szef Michał Kołodziejczak. „Mamy stan wyższej konieczności i wierzę to, i zrobimy wszystko, aby wygrać z PiS-em. Odbijemy wieś PiS-owi” – mówił Kołodziejczak, stojąc obok szefa Platformy Obywatelskiej. To jednak nie wszystko. Na listach KO znajdą się inne, znane nazwiska!

Podczas porannego przemówienia na spotkaniu Rady Krajowej PO Donald Tusk przekazał nowe ustalenia ws. list wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Dowiedzieliśmy się, że z ramienia tego ugrupowania do Sejmu wystartują m.in. Michał Kołodziejczak z AgroUnii oraz Adam Bodnar – były Rzecznik Praw Obywatelskich.

„Chciałbym z wielką satysfakcją poprosić na scenę tych, którzy uznali te same priorytety za własne i z którymi pójdziemy na ten bardzo poważny bój o przyszłość Polski. Podjęliśmy decyzję o starcie w tej kampanii na listach wspólnie z innymi środowiskami” – powiedział Donald Tusk, cytowany przez „Fakt”. „Poproszę na scenę Michała Kołodziejczaka z Agrounii. Mam wyjątkową satysfakcję, że tacy ludzie o różnych rodowodach, o różnej drodze życia, o różnych poglądach w wielu sprawach, w tej najważniejszej sprawie, jeśli chodzi o Polskę, nasze serca i naszą uczciwość, nie wahaliśmy się ani chwili” – dodał przewodniczący PO.

Nie tylko Michał Kołodziejczak i AgroUnia. Z list KO wystartują także były RPO i Bogusław Wołoszański

Z list KO wystartuje także były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. „Jeśli tak wiele Polek i Polaków tęskni za latami minionymi, to raczej nie ze względu na mnie, tylko ze względu na niego, podejrzewam. Jestem bardzo dumny, że zdecydował się pan startować do Senatu z naszego komitetu” – zwrócił się do byłego RPO Tusk.

To jednak nie koniec. Swój start z ramienia Koalicji Obywatelskiej ogłosił także znany historyk i prowadzący słynne programy historyczne, m.in. „Sensacje XX wieku” i „Tajna historia XX wieku” – Bogusław Wołoszański.

„Ogromnie się cieszę, że mogę znaleźć się w tym gronie. Dotychczas zajmowałem się badaniem i omawianiem polityki, teraz zostałem do niej włączony. Jest między tym pomost” – powiedział Bogusław Wołoszański, cytowany przez „Business Insider”. Dodał, cytując słowa Winstona Churchilla, że „to nie jest początek, to jeszcze nie jest koniec. To początek końca”. „Wiedzą państwo, o czym mówię” – spuentował Wołoszański.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!