Nie wyrzucaj pojemnika po dezodorancie w kulce. Genialny trik

antyperspirant roll-on
fot. screen Youtube / Natural Glamour Tamil

Wiele środków do higieny używamy na co dzień, a jednym z nich jest antyperspirant. W drogeriach możemy kupić dezodoranty w rozmaitej postaci – sztyftu, spreju lub kulki. Tymczasem opakowanie po zużyciu ostatniego z wymienionych kosmetyków warto zachować, bo może się jeszcze przydać. Jego zastosowanie mocno cię zaskoczy!

REKLAMA

Zanim użyjesz pojemnika po antyperspirancie roll-on, musisz go dobrze przygotować. Na początku wyjmij kulkę z opakowania, na przykład przy użyciu łyżeczki z kuchni. Delikatnie podważ ją na obręczy, a powinna wypaść. Potem zabierz się za czyszczenie zbiorniczka. Sięgnij po płyn do naczyń i starannie myj go wraz z kulką pod bieżącą wodą. Na koniec dokładnie wypłucz i odstaw do przeschnięcia. Opakowanie nadaje się do ponownego użytku. Sprawdź, co pożytecznego można z nim zrobić.

Pojemnik ułatwia aplikację fluidu
Zbiorniczek po antyperspirancie roll-on nadaje się do nakładania podkładu. Dzięki tej metodzie rozniesiesz puder we właściwym miejscu i umiejętnie go rozdysponujesz. Przełóż fluid do pustego opakowania po kosmetyku w kulce i gotowe. Specjalne gąbeczki do nanoszenia makijażu pójdą w odstawkę.

REKLAMA

Balsam do ciała
Do suchego pojemnika po dezodorancie wlej balsam do ciała i aplikuj na skórę. Nie musisz go napełniać wyłącznie balsamem, ale również innym kosmetykiem do pielęgnacji ciała. Kulka sprawi, że właściwa ilość specyfiku osiądzie na nogach, ramionach czy dekoldzie i będzie można go bez problemu starannie wetrzeć w skórę.

Odplamiacz do tkanin
Odplamiacz w kulce? Czemu nie! Jeśli zużyjesz kosmetyk przeciwko poceniu, a potem opakowanie dokładnie umyjesz i wysuszysz, możesz wlać do niego odplamiacz. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie nanosić go na zabrudzone obszary.

REKLAMA

Czytaj też: Zużytego oleju nie wylewam do zlewu. Robię coś pożytecznego, sam wypróbuj

Podziel się: