mleko w butelce
fot. Pixabay

Masz w domu przeterminowane mleko? Zdradzamy doskonały patent, dzięki któremu ponowne je wykorzystasz. Czasami kłopot sprawia doczyszczenie kosza na śmieci ze stali nierdzewnej. Specjalistyczne płyny do mycia i woda nierzadko pozostawiają zacieki, których ciężko się potem pozbyć. Istnieje łatwy i tani patent, który sprawi, że wypolerujesz kosz, przy pomocy… mleka.

Kosze na śmieci ze stali nierdzewnej zazwyczaj mamy w łazienkach. Czasami można je też spotkać w biurach. Z reguły są małe, ale za sprawą połyskującej powierzchni dobrze się prezentują. Sprawdź, jak odnowić taki kosz, by wyglądał jak nowy.

Dlaczego warto użyć mleka do czyszczenia kosza ze stali nierdzewnej?

Myjąc tego typu kosz przeterminowanym nabiałem sprawisz, że nic się nie zmarnuje. Wykorzystasz artykuł, który już i tak nie jest zdatny do konsumpcji (może nawet wywołać zatrucie pokarmowe). Kosz na śmieci z pewnością na tym nie ucierpi. Wręcz odwrotnie, mikroflora bakteryjna pomoże go wyczyścić.

Czego potrzebujesz, aby wypolerować kosz?

Oprócz nieświeżego mleka (w ilości 300 ml) przyda Ci się kilka innych rzeczy, a mianowicie:
-1 łyżeczka płynu do mycia naczyń,
-1 łyżka soli,
-2 łyżeczki sody oczyszczonej.

Jak przyrządzić specyfik i umyć kosz?

Wszystkie powyższe produkty połącz ze sobą i wymieszaj w jakimś naczyniu. Soda i sól powinny się dobrze rozpuścić. Gotowy środek przelej do pojemnika z dozownikiem i nanieś mieszankę na powierzchnię kosza, a po chwili zacznij ją przecierać. Zaraz potem zauważysz, że na szmatce zostaje dużo zabrudzeń. Po skrupulatnym wytarciu cały pojemnik na śmieci będzie czysty jak nowy. Ponadto na powierzchni stali nie znajdziesz smug czy zacieków.

Przeterminowane mleko nie tylko do mycia kosza na śmieci

Powyższej mieszanki możesz używać do czyszczenia innych domowych sprzętów ze stali nierdzewnej. Nadaje się do mycia garnków, pater, narzędzi łazienkowych, zewnętrznej strony czajnika i innych akcesoriów z tego tworzywa. Preparatem wypucujesz także lodówkę INOX oraz pozostałe urządzenia AGD ze stali nierdzewnej.

Zobacz także: Namocz w tym jeansy przed praniem. Będą jak nowe


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę