fot. Pixabay

Dziś dzień wielkiej żałoby w polskiej polityce. Nie żyje poseł na Sejm II i III kadencji Stanisław Masternak. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego miał 76 lat. O śmierci posła poinformował starosta sandomierski Marcin Piwnik.

Smutne wieści. W środę, w wieku 76 lat, zmarł Stanisław Masternak – polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) i poseł na Sejm II i III kadencji. „Odszedł od nas na wieczną służbę… Kolega Stanisław Masternak. Był jednym z Największych wśród nas ludowców” – napisał w mediach społecznościowych Marcin Piwnik, starosta sandomierski.

Nie żyje Stanisław Masternak. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego zmarł w wieku 76 lat

Nie obyło się także bez kilku słów od obecnego szefa PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza. Przewodniczący partii pożegnał Masternaka na Twitterze. Tak wspominał zmarłego:

„Zmarł Stanisław Masternak. Parlamentarzysta, wieloletni starosta sandomierski, rolnik, społecznik, niezwykle oddany swojej rodzinnej świętokrzyskiej ziemi. Ludowiec, dla którego dobro lokalnej społeczności było zawsze najwyższym nakazem. Niech spoczywa w pokoju” – brzmi wpis Władysława Kosiniaka-Kamysza na Twitterze.

Rzeczywiście. Stanisław Masternak uczestniczył w strukturach Polskiego Stronnictwa Ludowego przez całe lata. We wczesnych latach III RP Masternak z ramienia PSL-u dwukrotnie zostawał posłem (II i III kadencji). Udzielał się też jako samorządowiec, kiedy w 2006 roku objął funkcję starosty powiatu sandomierskiego, które to stanowisko piastował aż do roku 2014.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę