Nie żyje poseł Platformy Obywatelskiej. Miał 69 lat

Nie żyje poseł Ko Rajmund Miller
fot. Pixabay

„Umarł mój Przyjaciel. Kilka tygodni temu wpadliśmy sobie w ramiona, że to jednak nie rak” – napisał w środę na X (dawniej Twitter) poseł Koalicji Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz. Tego dnia zmarł Rajmund Miller, który także był politykiem z ramienia tej partii.

REKLAMA

Informacje o śmierci Rajmunda Millera pojawiły się w sieci w środę, 27 marca. Smutne wieści potwierdzili później partyjni koledzy i koleżanki posła Platformy Obywatelskiej.

Rajmund Miller miał 69 lat. Był posłem na Sejm RP w ciągu ostatnich czterech kadencji, a prywatnie lekarzem. Był absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi, a później zdobył specjalizacje laryngologa. Od lat 90. był związany z różnymi poziomami samorządu terytorialnego – Radą Miejską Nysy, Sejmiku Opolskiego i Radą powiatu nyskiego. Był też jednym z założycieli lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. W Sejmie zasiadał od 2011 roku. Zmarł w szpitalu w Nysie (woj. opolskie).

REKLAMA

Zmarł poseł Rajmund Miller z Koalicji Obywatelskiej. Partyjni koledzy pożegnali polityka

Po śmierci polityka w Internecie pojawiło się wiele wpisów autorstwa sejmowych kolegów i koleżanek.

„Umarł mój Przyjaciel. Rajmund Miller. Kilka tygodni temu wpadliśmy sobie w ramiona, że to jednak nie rak. Byliśmy szczęśliwi. Lekarz. Polityk. Poseł. Wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia. Szeptał mi w ucho kto co i jak. I tak razem walczyliśmy w Komisji Zdrowia od lat. Żegnaj Rajek” –  napisał w serwisie X poseł Bartosz Arłukowicz.

REKLAMA

„Fantastyczny człowiek, lekarz, przyjaciel. Zaangażowany w zdrowie Polek i Polaków. Bardzo będzie nam go brakowało. Dziś odszedł od nas Rajmund Miller wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, poseł z Nysy. Spoczywaj w pokoju” – dodała posłanka Marta Goblik z KO.

REKLAMA

Podziel się: