fot. Pixabay

W wieku zaledwie 58 lat zmarł reżyser, znany z kultowych filmów, nominowanych do najbardziej prestiżowych nagród na świecie. Jean-Marc Vallee odpowiadał za reżyserię, m.in. popularnego serialu HBO pt. „Wielkie Kłamstewka”, a jego kinowy dramat z 2013 roku „Witaj w klubie” zdobył sześć nominacji do Oscara.

O śmierci Vallee poinformowała jego przedstawicielka Bumble Ward. Nieznane są na razie przyczyny zgonu znanego filmowca. Wiadomo jedynie, że zmarł nagle w swoim domu w okolicach miasta Quebec w Kanadzie, w ubiegły, świąteczny weekend.

W swoich filmach – jak np. w „Witaj w klubie”, które opowiadało historię elektryka, chorego na HIV/AIDS – poruszał nierzadko bardzo ciężką problematykę. Jego kunszt reżyserki był wielokrotnie wynagradzany. Vallee był dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy, z czego raz udało mu się tę nagrodę zdobyć. Zdobywał także mniej znane nagrody – ma na koncie dwie statuetki z MFF w Toronto oraz MFF w San Sebastian.

Ponadto „Witaj w klubie”, które reżyserował, zostało nominowane do Oscara w sześciu kategoriach.

Filmowiec był znany z naturalistycznego podejścia w filmie – podała agencja AP. Współpracował m.in. z Reese Witherspoon i Nicole Kidman.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę