REKLAMA

Nie żyje Krzysztof Respondek z kabaretu Rak
Zmarł Paweł Lis – reprezentant Polski w piłce wodnej | fot. Pixabay

Znamy go z filmów, seriali, kabaretów i piosenek. Smutną wiadomość przekazał kolega artysty, Krzysztof Hanke. Krzysztof Respondek zmarł w piątek, 22 grudnia. Przyczyną śmierci kabareciarza był zawał serca. „Zmarł zupełnie niespodziewanie” – podkreślił Krzysztof Hanke w rozmowie z portalem slazag.pl.

REKLAMA

„Odszedł mój przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać” — poinformował w piątek na Facebooku Krzysztof Hanke.

To była szokująca wiadomość. Krzysztof Respondek miał zaledwie 54 lata. Jak okazało się później, artysta doznał nagłego ataku serca. Zmarł zupełnie niespodziewanie — podkreślił Hanke w rozmowie z serwisem slazag.pl.

REKLAMA

„Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł dziś o 12:52” – mówił przyjaciel Respondka.

Nie żyje Krzysztof Respondek. Aktor, kabareciarz i wokalista zmarł w wieku 54 lat

Krzysztof Respondek pochodził z Tarnowskich Gór w woj. śląskim. Kabareciarz był absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST. 1 stycznia 1999 r. został członkiem kabaretu Rak. W latach 2007-2015 grał w serialu „Barwy szczęścia” – informuje portal „Onet Wiadomości”.

REKLAMA

Respondek był osobą niezwykle uzdolnioną muzycznie. W 2008 roku wygrał trzecią edycję programu „Jak oni śpiewają” Polsatu. Rok później stał się laureatem „mistrzowskiej edycji” tego samego programu a w 2011 roku zdobył główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze.

Krzysztof Respondek był mężem Katarzyny. Miał dwie córki – Florentynę i Antoninę.

REKLAMA

REKLAMA