nie żyje
fot. Pixabay

W wieku 67 lat zmarł Ludwik Dorn. Był współzałożycielem Prawa i Sprawiedliwości. Politycy PiS potwierdzili informacje o jego śmierci.

Ludwik Dorn był wicepremierem, ministrem spraw wewnętrznych, marszałkiem Sejmu V kadencji oraz współzałożycielem PiS. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną jego śmierci.

Dorn w czasach PRL-u był działaczem antykomunistycznej opozycji. Po 1989 roku podjął współpracę z Jarosławem Kaczyńskim. W 2005 roku po wygranej Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich zatrudniono go w Kancelarii Prezydenta.

Od 2007 roku miały miejsce poważne konflikty między Jarosławem Kaczyńskim a Ludwikiem Dornem, co było skutkiem jego rezygnacji z funkcji wiceprezesa PiS. W ten sposób polityk wyraził sprzeciw wobec Kaczyńskiego. Niedługo po tym partia ogłosiła usunięcie Dorna z PiS.

W wyborach w 2011 startował z list PiS i ponownie zdobył mandat. Na początku był posłem niezrzeszonym, ale potem wszedł w szeregi Solidarnej Polski, z której odszedł w 2012 roku. W trakcie wyborów prezydenckich w 2015 roku poparł kandydaturę Andrzeja Dudy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę