Nie żyje Piotr Świąc. Był dziennikarzem i prezenterem TVP Gdańsk.  Zginął w wypadku samochodowym pod Borczem w piątek 5 marca. Chwilę przed śmiercią Świąc prowadził piątkowe wydanie „Panoramy”. Miał 54 lata.

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów” – poinformowali pracownicy TVP Gdańsk na Facebooku.

Dziennikarz prowadził programy informacyjne i publicystyczne TVP Gdańsk. Był również prowadzącym Wiadomości w TVP1 oraz gospodarzem porannego pasma ogólnopolskiego w TVP Info. W latach 1994–2001 był znany jako prezenter studia oprawy TVP 1.

Świąc od początku swojej działalności dziennikarskiej był związany z Trójmiastem. Miał skończone studia na Wydziale Zarządzania oraz Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim.

Prezenter dostał wiele nagród i wyróżnień, m.in. na Przeglądzie i Konkursie Oddziałów Terenowych TVP, był laureatem „Ostrego Pióra” przyznawanego przez BCC, a także odznaczenia „Zasłużony dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej”.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz…

Opublikowany przez TVP3 Gdańsk Piątek, 5 marca 2021


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę