nie żyje
fot. Pixabay

Nie żyje znany dziennikarz śledczy, Wiktor Dudar. Zginął 7 marca podczas walk o Mikołajów. Walczył o Ukrainę od pierwszego dnia rosyjskiego ataku. 8 lat temu brał udział również w wojnie w Donbasie.

Jak poinformował przewodniczący Ukraińskiego Związku Dziennikarzy, Wiktor Dudar zginął w walkach o Mikołajów. Dziennikarz wojenny i śledczy był pracownikiem „Expressu” od 10 lat.

W latach 2014-2015 roku Wiktor Dudar zgłosił się na ochotnika do wojny w Donbasie, a później został rezerwistą. Podczas rozpoczęcia rosyjskiej inwazji, która miała miejsce 24 lutego pojechał na front. Niestety zginął 7 marca, podczas walk o Mikołajów.

 „Kiedyś przeprowadziłem się do Lwowa z Bukowiny. Prowadził sprawy wojskowe dla gazety Express i śledztwa dziennikarskie” – wspomina inny dziennikarz gazety „Exress” Bohdan Kufryk.

„Pamiętam, jak budziłam go o 5.30: 'Wstawaj! Wojna się rozpoczęła!’ Przytulił mnie mocno i powiedział, że wszystko będzie dobrze. Spakowałam plecak, zadzwoniłam do kilku znajomych i poszłam na oddział” – napisała na Facebooku żona Wiktora, Oksana Dudar.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę