zelenski putin
fot. Flickr / Wikimedia

Jak poinformował turecki minister obrony narodowej, Hulusi Akar niebawem może dojść do spotkania Wołodymyra Zełenskiego oraz Władimira Putina. Miedzy ich państwami od ponad dwóch miesięcy toczy się wojna.

Niespodziewaną wiadomość przekazał, cytowany przez służby prasowe tureckiego MON, szef tego resortu Hulusi Akar. Z jego informacji wynika, że niebawem może dojść do pierwszego od czasu rozpoczęcia wojny spotkania prezydenta Ukrainy z rosyjskim dyktatorem.

 – Prezydent Erdogan kilkakrotnie spotykał się z Putinem i Zełenskim. Na tych spotkaniach prezydent stara się jak najszybciej doprowadzić do zawieszenia broni i rozmów przy stole negocjacyjnym – przekazał Akar.

– Mamy nadzieję, że mimo pewnych trudności obaj przywódcy mogą się spotkać w najbliższych dniach – dodał turecki minister obrony narodowej.

Zagraniczni eksperci informują, że wypowiedź Akara może być dobrą prognozą, jednak należy podchodzić do tej zapowiedzi z dużym dystansem. Wiadomości o spotkaniu Zełenskiego i Putina pojawiają się już od dłuższego czasu, lecz jeszcze nie miało to miejsca. W dodatku takie spotkanie nie byłoby korzystne dla rosyjskiego przywódcy na tym etapie działań wojennych.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę