Niebezpiecznie w Świętokrzyskim. W trakcie jazdy z karetki wypadła kobieta

REKLAMA

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 42 i 74 w gminie Ruda Malenicka w województwie świętokrzyskim. Przewożona na wózku inwalidzkim kobieta w pewnym momencie wypadła przez tylne drzwi karetki.

O sprawie poinformował lokalny portal tkn24.pl. 85-letnia kobieta była przewożona transportem medycznym, ale w pewnym momencie doszło do groźnej sytuacji. Seniorka, która siedziała na wózku inwalidzkim wypadła z pojazdu.

REKLAMA

Kobieta na szczęście dotarła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy, a po badaniach wróciła do domu. Sprawą zajęła się policja, która miała wykazać w jaki sposób mogło dojść do takiej sytuacji.

Pojazdem marki volkswagen kierował 56-letni mężczyzna, który nie był pijany. Został jednak zatrzymany na czas złożenia wyjaśnień. Karetka z kolei została zabezpieczona do dalszych czynności z udziałem biegłego.

– Trudno mi w tej chwili powiedzieć. Z informacji przekazanej od kierowcy wynika, że wózek inwalidzki był zapięty pasami. Czy te pasy odpięły się same, czy ktoś przy tym pomógł? Trudno mi powiedzieć – wyznał dyrektor szpitala w Końskich Wojciech Przybylski na antenie Radia Kielce.

REKLAMA

Udostępnij: