Pixabay.com

Pewien pochodzący z Włoch rybak, Davide Remigio De Gaetano podzielił się niespodziewanym przedmiotem, który wyłowił z Zatoki Neapolitańskiej. Mężczyzna wyciągnął z wody plastikową paczkę po chipsach w nienaruszonym stanie sprzed niemal 40 lat.

We włoskich mediach pojawiła się relacja rybaka, który zamieścił zdjęcie wyłowionej przez siebie plastikowej paczki po chipsach. Na opakowaniu było nawet widać informację o organizowanej loterii i prośbę o zgłoszenie się do sklepu w przypadku wygranej.

26-letni Davide Remigio De Gaetano, który wyłowił paczkę należy do trzeciej generacji dużej rodziny rybaków. – To nie pierwszy raz, gdy znalazłem tak stare śmieci. Kiedyś trafiłem na opakowanie po cukierkach z 1979 roku – zdradził mężczyzna.

Rybak następnie wyjaśnił, że swego czasu zdarzyło mu się wyłowić z wody opakowanie po lukrecjowych cukierkach z 1979 roku, a innym razem 30-letnią butelkę po piwie. Doszło do tego na obszarze między Capri a Ischią we Włoszech.

– Tego typu pakowania, jak to po chrupkach, rozkładają się po dekadach, a powstaje z nich bardzo niebezpieczny mikroplastik, który jest źródłem zanieczyszczenia ekosystemu i łańcucha pokarmowego – powiedziała Mariateresa Imparato, prezes oddziału Ligi Ochrony Środowiska włoskiego z regionu Kampania.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę