Niemowlę było pod wpływem alkoholu! Pijani w sztok rodzice zatrzymani

Do szpitala trafiła 12-dniowa dziewczynka z Zawiercia. Miała alkohol w organizmie
fot. Pixabay

Do szpitala na Śląsku trafiła 12-dniowa dziewczynka, która była pod wpływem alkoholu! Niemowlę było pod opieką rodziców, którzy – jak się okazało – byli kompletnie pijani. Dziecko zostało uratowane, dzięki policyjnej interwencji. Dziewczynka jest pod opieką lekarzy, natomiast rodzicami dziecka zajmują się policjanci. 32-latkowi i 26-latce grozi po 6 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Policjanci z Zawiercia interweniowali w jednym z mieszkań 12 maja przed godziną 20:00. Wcześniej otrzymali informację, że w lokalu malutkim dzieckiem opiekują się pijani rodzice.

Po przybyciu do mieszkania policjanci zastali w nim 32-letniego mężczyznę i 26-letnią kobietę oraz ich małą córkę, która miała zaledwie 12 dni.

REKLAMA

Do szpitala trafiła 12-dniowa dziewczynka. Opiekowali się nią kompletnie pijani rodzice

Badanie trzeźwości wykazało, że w organizmie kobiety był ponad promil alkoholu. Jej partner wydmuchał aż dwa razy tyle – donosi „Super Express”. Policjanci byli zaniepokojeni także o stan małej dziewczynki. Na miejsce wezwano ambulans, który zabrał niemowlę do szpitala. W placówce noworodek przeszedł kilka szczegółowych badań.

Stan zdrowia dziecka – jak się okazało – było dobry. Niemniej jednak lekarze ocenili, że dziewczynka także pozostawała pod wpływem alkoholu.

„Rodzice noworodka zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Dalsze decyzje w sprawie rodziny podejmie zawierciański sąd rodzinny i nieletnich. 26-latka i 32-letni mężczyzna odpowiedzą za narażenie córki na niebezpieczeństwo. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności” – przekazali policjanci z Zawiercia, cytowani przez „SE”.

REKLAMA