Nieoficjalnie: Duda dokona zmian w rządzie. Obsadzi ważne stanowisko

Jakub Szymczuk | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Jak wynika z nieoficjalnych informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę, w środę prezydent Andrzej Duda ma podjąć ostateczną decyzję na temat dokonania zmian w rządzie. Rzekomo nowym ministrem w KPRM ma zostać Marek Kuchciński.

REKLAMA

Jak podaje Wirtualna Polska, opierając się na nieoficjalnych informacjach PAP ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Prezydenta, w środę Marek Kuchciński ma zostać powołany na ministra w KPRM. Tego samego dnia premier Mateusz Morawiecki może go powołać na szefa KPRM.

Jeśli doniesienia te zostaną potwierdzone, Kuchciński zastąpi na tym stanowisku Michała Dworczyka, który niedawno złożył rezygnację. W ubiegły czwartek sam szef klubu PiS potwierdził tę informację, a także zrobił to wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

REKLAMA

Po pojawieniu się pierwszych informacji o planowanym powołaniu Kuchcińskiego na stanowisko w KPRM, głos na ten temat zabrał Mateusz Morawiecki. Przyznał on, że był to jego autorski pomysł.

– Poprosiłem pana marszałka Marka Kuchcińskiego o to, żeby współpracował ze mną w tej najbliższej roli, najważniejszej roli, jaką jest szef kancelarii – mówił Morawiecki.

REKLAMA

Podziel się: