REKLAMA

Król Karol III
Fot. Wikimedia Commons

Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że król Wielkiej Brytanii Karol III choruje na raka. We wstępnej informacji nie zawarto szczegółowego wyjaśnienia, o jakiego rodzaju nowotwór chodzi.

REKLAMA

Zgodnie z treścią wydanego oświadczenia, w ostatnim czasie król Karol przeszedł badania związane z łagodnym powiększeniem prostaty. – Podczas tej interwencji odnotowano inną kwestię budzącą niepokój, która została zdiagnozowana jako rodzaj nowotworu – wskazano.

Król Karol ma wstrzymać działania publiczne

W dalszej części oświadczenia dodano, że teraz 75-letni monarcha zostanie poddany właściwemu leczeniu. Zalecono mu także wstrzymanie wszelkich działań publicznych. – Król jest wdzięczny zespołowi lekarzy za ich szybką interwencję, która była możliwa dzięki jego ostatniej wizycie szpitalnej – dodano.

REKLAMA

Pałac dodał, że „monarcha pozostaje dobrej myśli w kwestii swojego leczenia i ma nadzieję na jak najszybszy powrót do pełnienia służby”. Król podzielił się diagnozą, aby nie tworzono spekulacji na temat jego zdrowia.

Król Karol III pochodzi z dynastii Windsorów. Jest pierworodnym synem królowej Elżbiety II. Po jej śmierci 8 września 2022 roku przejął tron. Do jego oficjalnej koronacji doszło w maju 2023 roku.

REKLAMA

REKLAMA