straty rosyjskie
fot Twitter / Cezary Faber

W najnowszym raporcie brytyjskiego Ministerstwa Obrony w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę dowiadujemy się, że Rosjanie nadal nie osiągnęli głównych celów i zmieniają swoją taktykę. Niestety, powodem tego będzie m.in. wzrost liczby ofiar wśród ludności cywilnej.

Rosja do tej pory nie osiągnęła strategicznych celów na Ukrainie. Nie powiodło im się zdobycie kluczowych miast, nie doszło również do okrążenia Kijowa. Wojna miała trwać tylko kilka dni, lecz plan Putina nie doszedł do skutku. Przez to Rosjanie coraz częściej atakują ludność cywilną. Niestety, wychodzi na to, że okrutne zbrodnie wojenne będą się nasilać.

 W raporcie brytyjskiego Ministerstwa Obrony czytamy, że Kreml realizuje na Ukrainie strategię wyniszczenia. „Jak dotąd Kremlowi nie udało się osiągnąć swoich pierwotnych celów. Został zaskoczony skalą i zaciekłością ukraińskiego oporu. Rosja została zmuszona do zmiany podejścia operacyjnego i obecnie realizuje strategię wyniszczenia” – napisano.

„Będzie się to prawdopodobnie wiązało z masowym użyciem środków ostrzału, co spowoduje wzrost liczby ofiar wśród ludności cywilnej, zniszczenie ukraińskiej infrastruktury i nasilenie kryzysu humanitarnego. Putin wzmocnił swoją kontrolę nad rosyjskimi mediami krajowymi. Kreml stara się kontrolować narrację, odwracać uwagę od problemów operacyjnych i ukrywać przed Rosjanami wysoką liczbę rosyjskich ofiar śmiertelnych” – czytamy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę