Donald Trump
Fot.Wikimedia Commons/Gage Skidmore/CC-BY-SA-2.0

Donald Trump ostrzega, że atak Rosji na Ukrainę może spowodować „wojnę światową”. – Administracja Bidena musi zrobić znacznie więcej niż nałożyć tylko sankcje – powiedział Trump, który niedawno wypowiedział kontrowersyjne słowa, nazywając działania Putina „genialnymi”.

Były prezydent USA w wywiadzie dla Fox News powiedział, że inwazja na Ukrainę nie powinna mieć miejsca, lecz nie odpowiedział na pytanie, co sam zrobiłby, gdyby rządził Stanami Zjednoczonymi.

– To straszna rzecz, ale widać wielką odwagę. Myślę, że robią piekielną robotę. O wiele większą, niż ktokolwiek mógłby sądzić, że jest to możliwe – mówił Trump, odnosząc się do sił Ukrainy.

Donalda Trumpa zapytano, czy miał kontakt z Władimirem Putinem i odparł: „nie mam żadnych wiadomości”. Zaznaczył, że według niego wojna na Ukrainie to „wstyd”, bo nigdy nie powinna mieć miejsca.

– Mam na myśli tysiące ludzi. To może objąć znacznie większy obszar. Może dojść do innych krajów i doprowadzić do wojny światowej – powiedział Trump podczas wywiadu.

Donald Trump o „wojnie światowej”

Podkreślił w wywiadzie, że „nigdy nie jest wiadomo, kiedy zaczyna się wojna światowa”. – Nie myślisz o tym nawet i nagle kończysz w światowej wojnie – stwierdził były prezydent USA.

Trump powiedział, że USA i inne kraje Zachodu „będą musieli zrobić coś więcej”, odpowiadając na pytanie o sankcjach. Nie odpowiedział natomiast, czy kontaktował się z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę