REKLAMA

granica żołnierz
fot. Twitter / MON

Z soboty na niedzielę miała miejsce kolejna próba siłowego forsowania granicy przez migrantów. Incydent wydarzył się na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze na Podlasiu. Straż Graniczna informuje, że poszkodowany został jeden żołnierz Wojska Polskiego, którego trafiono kamieniem w twarz. Na miejscu udzielono mu pomocy przedmedycznej.

REKLAMA

Rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska w rozmowie z portalem tvp.info poinformowała, że niepokojąca sytuacja miała miejsce po północy w okolicach Czeremchy. 55 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę.

Michalska przekazała również, że są to te same osoby, które podchodzą pod ogrodzenie, rzucają kamieniami, przerzucają przez concertinę kładki. – Wszystko odbywa się pod nadzorem służb białoruskich – dodała.

REKLAMA

Rzeczniczka powiadomiła także, że w ostatnich godzinach w okolicach Augustowa, na polsko-litewskim odcinku, zatrzymano siedmiu obywateli Iraku, którzy wcześniej przebywali w ośrodkach na Litwie. Osoby te prawdopodobnie będą przekazane służbom litewskim.

Straż Graniczna od początku tego roku potwierdziła ok. 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie takich prób było 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

REKLAMA

REKLAMA