Polscy dyplomaci wydaleni z Białorusi.
fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Białoruski opozycjonista Walerij Cepkała przekazał na Twitterze niepotwierdzone na ten moment informacje, że Alaksandr Łukaszenka trafił do szpitala w Moskwie w stanie krytycznym. Do pogorszenia się jego stanu zdrowia miało dojść po spotkaniu z Władimirem Putinem.

Samozwańczy prezydent Białorusi trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego w Moskwie. Cepkała w obszernym wpisie na Twitterze przekazał, że jego nieoficjalne jak dotąd doniesienia wymagają dodatkowego potwierdzenia.

Łukaszenka miał wziąć udział w spotkaniu z Władimirem Putinem za zamkniętymi drzwiami. Po jego zakończeniu w trybie pilnym trafił do szpitala, w którym obecnie przebywa. Lekarze mieli ocenić jego stan jako krytyczny i niezdolny do transportu.

„Jako przedstawiciele Białoruskiego Forum Demokratycznego Republiki Białoruś usilnie wzywamy zachodnich przywódców do zwołania w najbliższych dniach strategicznej sesji w celu przedyskutowania inicjatywy 'Wybory’ i innych działań, które należy podjąć w celu zabezpieczenia okresu przejściowego” – napisał Cepkała.

Walerij Cepkała w latach w latach 1994–1997 był I zastępcą ministra spraw zagranicznych Republiki Białorusi, w latach 1997–2002 ambasadorem Republiki Białorusi w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku, w latach 2002–2005 doradcą prezydenta Białorusi, a od 2005 do 2017 roku – dyrektorem administracji Białoruskiego Parku Wysokich Technologii.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę