Fot. Pixabay.com

Jajka są niezbędnym elementem wielu potraw i posiłków. Potrzebne są między innymi do przygotowania ciasta czy zrobienia jajecznicy. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że można z nich przygotować znakomity zdrowotny preparat.

Jajka odgrywają bardzo ważną rolę w kuchni. Bez ich dodania nie mogłoby powstać wiele potraw, ale z drugiej strony same w sobie, poza pysznym smakiem, są znakomitym źródłem składników odżywczych.

Jak się okazuje, jajka mogą być pomocne w przypadku bólu kolan i innych stawów. Co jednak najlepsze, preparat na te dolegliwości każdy z nas może zrobić we własnej kuchni.

Składniki odżywcze zawarte w jajkach są pomocne przy wzmacnianiu tkanki stawowej, więzadeł i kości w miejscu zapalenia. Jeśli nie chcemy korzystać z metod medycyny tradycyjnej, warto wypróbować ten sposób.

Potrzebne produkty:

2 jajka
15 g soli
gaza
bandaż elastyczny

Sposób przygotowania:

Rozbijamy jajka i oddzielamy żółtka od białek. Do żółtej dodajemy sól i starannie mieszamy. Po uzyskaniu gotowej konsystencji zamaczamy w niej gazę i przykładamy do bolącego stawu. Na koniec owijamy ją bandażem elastycznym i trzymamy przez 40 minut.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę