Fot. Pixabay.com

Pewna Australijka, która pracowała przy sprzątaniu jednego z domów, dokonała niesamowitego odkrycia. W czasie pracy po zerwaniu wykładziny jej oczom ukazała się bardzo rzadka i droga moneta z lat 30. ubiegłego wieku.

Kobieta, która jest częścią profesjonalnego zespołu sprzątającego podzieliła się swoją historią na TikToku. Opowiedziała, że w domu pewnej kobiety doszło do zerwania podłogi. Właściciele nakładali na nią kolejną warstwę, a przy tym nie zrywali poprzedniej.

Dzięki temu pod drugą warstwą podłogi znaleziono rzeczy sprzed wielu lat. Były to między innymi gazety z lat 30. XX wieku, które w większości były zachowane w niemal idealnym stanie. Samo w sobie było to ciekawym znaleziskiem.

Na tym jednak nie koniec. W trakcie prac znaleziono również monetę z tamtego okresu. Był to niezwykle rzadki pens australijski, który w obecnych czasach jest prawdziwą rzadkością, a jego cena oscyluje w granicach 40 tysięcy dolarów.

Dużą wartość znalezionej monety można uzasadnić w bardzo prosty sposób. Ta jest uważana za jedną z najrzadszych w Australii. Na początku Wielkiego Kryzysu w 1930 roku do obiegu wprowadzono ich zaledwie 1500. Wycofano je w latach 60. XX wieku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę