spinacze, klipsy na pranie
fot. Pixabay

Klamerki na pranie ma chyba każdy z nas. Okazuje się, że ta niepozorna rzecz może pomóc w prasowaniu. Jeśli prasowanie nie jest Twoim ulubionym zajęciem, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wypróbował jeden prosty trik. Dzięki niemu przez długi czas nie sięgniesz po żelazko, a tkaniny nadal będą perfekcyjnie gładkie i doskonale wyprasowane. Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej.

Prasowanie nie musi być koniecznością

Większość osób nie lubi prasować. Nie ma w tym nic dziwnego – to mozolny i czasochłonny obowiązek domowy. A z powodu niewłaściwego umieszczenia bluzek w szafie prasowanie trzeba zaczynać od nowa. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał bardzo szybko wyprasować ciuchy przed ważnym wyjściem, to wypróbuj ten trik. Dzięki niemu na długo odstawisz żelazko. Prasowanie zwyczajnie odchodzi do lamusa.

Nowy patent na prasowanie ubrań

Prasowanie nie musi być czasochłonne i trudne. Istnieje sposób, który Cię wyręczy. Musisz tylko zadbać o swoją odzież od razu po upraniu. Suszenie jest tutaj priorytetowe. Potrzebujesz tylko kilku klipsów do ciuchów!

Koszulę po upraniu zawieś na wieszaku, a potem jej dół dociąż spinaczami, a potem przytwierdź je na krawędzi tkaniny i zaczekaj, aż materiał wyschnie. Dzięki tej metodzie zaoszczędzisz sporo czasu, bo nie będziesz musiał prasować swoich rzeczy. Za sprawą nieznacznej, ale stałej ciężkości klamerek, koszula będzie się delikatnie naciągać, co zabezpieczy ją przed specyficznym flaczeniem i kurczeniem się materiałów podczas suszenia.

Opcjonalne sposoby na prasowanie ubrań

Są różne metody na prasowanie tkanin bez pomocy żelazka. Spróbuj np. zawiesić koszulę na wieszaku i podpiąć ją o drzwiczki szafki w łazience, a gdy będziesz się kąpać, ciepła para da taki efekt jak parownica. Natomiast Twój ciuch rozprostuje się.

Sam widzisz, że dzięki właściwej metodzie suszenia prania możesz odpuścić sobie jego prasowanie. Wystarczy, że będziesz klamerki stosować systematycznie, a zawsze zdążysz ze wszystkim na czas, nawet gdy śpieszysz się na spotkanie.

Czytaj też: Masz basen? Zrób 1 rzecz, a woda zawsze będzie czysta i ciepła


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę