Nietypowy „gość” w domu. Do ich kominka wpadł… puszczyk

Puszczyk
Fot. Lasy Państwowe Facebook

Lasy Państwowe udostępniły na Facebooku zdjęcie, które przedstawia mocno nietypowe zdarzenie. Do jednego z domów jednorodzinnych przez komin wpadł… dwuletni puszczyk. Fotografia szybko wywołała mnóstwo reakcji wśród internautów.

REKLAMA

Na profilu Lasów Państwowych na Facebooku często można zobaczyć ciekawe i nietypowe historie związane z lasem czy zwierzętami. Jeden z ostatnich opisanych przypadków jest mocno nietypowy, ale na szczęście zakończył się pozytywnie.

Przez komin do domu wpadł puszczyk

W jednym z domów w pobliżu Nadleśnictwa Łopuchówko w województwie wielkopolskim mieszkańcy niespodziewanie mieli gościa. Był nim dwuletni puszczyk, który przez pomyłkę wpadł do komina, po czym przez przewód kominowy spadł na sam dół.

REKLAMA

Mieszkańcy postanowili skontaktować się z leśnikami z Nadleśnictwa Łopuchówko i poprosić ich o pomoc. Jak sami przyznali, sama treść zgłoszenia brzmiała niecodziennie. – Halo? U mnie w kominku siedzi sowa i potrzebuje pomocy – przekazała zgłaszająca osoba.

Leśnicy w profesjonalny sposób bezpiecznie wyciągnęli puszczyka z kominka, a następnie zabezpieczyli ptaka i przetransportowali do lasu. Tam został on odpowiednio zaobrączkowany. Na szczęście nic mu się nie stało.

REKLAMA