Pomnik w Odessie
Twitter | NEXTA

Kradzieże dokonywane przez Rosjan w Ukrainie stały się jednym z przykrych symboli wojny. Na dowód tego w Odessie powstał nietypowy pomnik, który ukazuje grabieże, których dopuścili się najeźdźcy.

Praktycznie każdego dnia w Ukrainie dokonywane są grabieże. W sieci można znaleźć liczne zdjęcia komputerów, pralek czy mikrofalówek, które najeźdźcy zabierają ze sobą, po czym wysyłają do domów. Lista rzeczy, które kradną jest jednak znacznie dłuższa.

W Odessie pojawił się w związku z tym nietypowy pomnik. Stworzono go z pralki i lodówki i ma być odwzorowaniem tego, co Rosjanie dokonują w wielu ukraińskich miastach. Widać na nim napisy m.in. „za odwagę”.

Jak dotąd największe zniszczenia i kradzieże odnotowano w obwodach charkowskim, donieckim i kijowskim. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała, że Rosjanie kradną, ponieważ obawiają się kryzysu we własnym kraju.

– Oczywiście w ten sposób chcą ukraść jak najwięcej dla siebie i swoich dzieci. Ponieważ, biorąc pod uwagę sankcje, wszystkie te towary wkrótce znów staną się luksusem w Rosji – przekazują ukraińskie służby.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!