Nietypowy problem w Kołobrzegu. Dach hali sportowej… zjadły ptaki

Kołobrzeg
Fot. Google Maps

Zarządzający halą „Milenium” w Kołobrzegu mają niemały problem. Okazuje się, że pokrywająca dach pianka poliuretanowa została… częściowo zjedzona przez ptaki. W efekcie konstrukcja musi zostać wyremontowana.

REKLAMA

Hala Milenium – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji MOSIR jest największym tego typu obiektem w okolicy. Znajdują się w niej boiska i sale do ćwiczeń, a także 25-metrowy basen pływacki. Z dużej odległości widać biały dach, przypominający rozłożysty kapelusz.

Dach budynku do remontu

Dach budynku znajduje się w nienajlepszym stanie, jednak nie chodzi o to, że dotknął go ząb czasu. Problematyczną kwestią jest wyściełająca go nawierzchnia, która stała się łakomym kąskiem dla ptaków. W efekcie konstrukcja nadaje się do remontu.

– Mamy faktycznie problem z dachem na kompleksie hali „Milenium”, właściwie od momentu, kiedy ten dach został położony – przyznaje w rozmowie z „Faktem” Jacek Banasiak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, który zarządza obiektem.

REKLAMA

– Ptaki to jeden z elementów, składających się na to, że dach nie spełnia swojego zadania i przecieka. Siadają na nim głównie mewy, zaczynają go skubać. Robią to na tyle intensywnie, że drążą dziurę do samego końca, czyli niszczą warstwę hydroizolacyjną. Potem woda sama już sobie drąży drogę – dodaje Banasiak („Fakt”).

Podziel się: