Fot.Facebook.com/rl9official

Arabscy szejkowie nie szczędzą pieniędzy, aby podkupować największe gwiazdy europejskiej piłki nożnej. Niebawem w lidze Arabii Saudyjskiej zobaczymy wiele znajomych twarzy. Niedawno wyciekły informacje, że intratną propozycję gry w tym bliskowschodnim kraju otrzymała także polska gwiazda – Robert Lewandowski. Według portalu „Meczyki.pl” propozycja leżała już na stole, a Arabowie oferowali zawodnikowi FC Barcelony niewyobrażalne pieniądze.

Nic nie trwa wiecznie. Wielu topowych piłkarzy w obliczu nieuniknionego schyłku swojej kariery po raz ostatni próbuje się „dobrze sprzedać”. Kilka lat temu europejskie gwiazdy przechodziły na „emeryturę” do klubów chińskich. Później zapanowała moda na amerykańską ligę MLS. Dzisiaj najlepsze oferty dla największych gwiazd futbolu składają arabscy szejkowie.

Zaczęło się od sprowadzenia na Bliski Wschód niegdysiejszej gwiazdy hiszpańskiego Realu Madryt, Cristiano Ronaldo. Szejkowie nie szczędzili pieniędzy na wynagrodzenie dla słynnego piłkarza, który zarobi u Saudów setki milionów euro! Ronaldo był jednak tylko efektywnym początkiem – lista transferowa jest znacznie dłuższa. Znaleźli się na niej m.in. Karim Benzema, Kalidou Koulibaly, czy N’Golo Kante.

Arabowie chcieli ściągnąć Lewandowskiego do swojej ligi! Kapitan reprezentacji Polski mógł zarabiać bajońskie sumy

Co więcej! W tym gronie miała się znaleźć również najjaśniejsza gwiazda polskiego futbolu, czyli Robert Lewandowski. Według portalu „Meczyki.pl” – Saudowie przedstawili ofertę napastnikowi FC Barcelony. Nie odbiegała ona od reszty, a wręcz niektóre kontrakty przebijała.

Według informacji, przekazanych przez portal, kapitan reprezentacji mógłby zarabiać w lidze Arabii Saudyjskiej aż 150 milionów euro rocznie! W przeliczeniu na polskie złote jest to zawrotna kwota 665 milionów! To więcej, niż w arabskim Al-Ittihad będzie otrzymywał Benzema, który zgodził się na „skromne” 100 milionów euro rocznie.

Roberta Lewandowskiego pieniądze jednak nie skusiły. Kapitan reprezentacji Polski chce skupić się na grze w FC Barcelonie. Oferta Arabów miała być przez niego natychmiast odrzucona.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę