Jarmark Bożonarodzeniowy
fot. Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license / Autor Andrzej Otrębski

Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy w Hamburgu będzie inny, niż dotychczas. Organizatorzy zdecydowali, że teren, na którym odbędzie się wydarzenie, będzie podzielony na dwie strefy –informuje polsatnews.pl. Osobno w wydarzeniu będą uczestniczyć zaszczepieni, a osobno niezaszczepieni.

Wydarzenie wraca po dwuletniej przerwie. W zeszłym roku jarmark się nie odbył z powodu pandemii koronawirusa. W grudniu jednak, mieszkańcy Hamburga znów będą mogli zrobić zakupy na Rathausplatz. Budowa jarmarku rozpoczęła się w poniedziałek. Stoiska zostaną otwarte 22 listopada i będą działały aż do 23 grudnia.

W organizacji tegorocznego wydarzenia zajdą pewne znaczące zmiany. Teren zostanie podzielony na dwie strefy, przegrodzone płotem. Tzw. „Zasada 2G” będzie obowiązywała w strefie gastronomicznej – będą tam miały dostęp tylko osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy. Natomiast osoby, które nie przyjęły preparatu lub nie przechorowały COVID-19, będą mogły robić zakupy jedynie w strefie wspólnej. Oczywiście przy zachowaniu dystansu społecznego i tylko w maseczce.

Niezaszczepionych ominą takie atrakcje jarmarku, jak serwowanie grzanego wina oraz oczywiście jedzenia w strefie gastronomicznej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę